Dėmesio Cookies are used on this site to provide the best user experience. If you continue, we assume that you agree to receive cookies from this site. OK

Turite klausimų?
Susisiekite su mumis dabar!


+370 52140521

Mes dirbame Jums jau nuo 2006 metų!

Jeigu Jums netiks mūsų prekė, ją pakeisime kita, tinkamesne, arba grąžinsime visus pinigus.



Mes – oficialūs atstovaiā



Teisingai pripratiname šunį prie antkaklio nuo lojimo

Šuo visada bus šuo, ir dauguma šunų los, inkš ir kauks - tai yra natūralu. Štai tik baudos, skandalai su kaimynais ir t.t., nemalonumai vargu ar nudžiugins šuns savininką.

Šuo turi suprasti, kada galima loti, o kada ne ir šeimininko užduotis - jį šito išmokyti Tačiau, kaip taisyklė, šuniukus moko ,,eiti šalia" ir ,,duoti leteną", o kitų gerų manierų mokymui šeimininkas, ,,neturi laiko".

Šuniukas linksmai amsi, reaguodamas į triukšmą už durų ir į atėjusius svečius, kas labai džiugina šeimininkus ir paskatina nereikalingą lojimą ateityje.

Šuo užauga, prasideda kaimynų skundai dėl garsaus lojimo.

Norisi miegoti, o šuo išprašo gardėsį, arba garsiai demonstruoja, kad jam nuobodu, ar...

Nesvarbu, kokia priežastis paskatino jus nupirkti antkaklį nuo lojimo, svarbu tai, kad praeityje jūs patys padarėte viską, kad dabar jį laikytumėte savo rankose.


Taisyklė numeris vienas, niekada neglostykite ir nešerkite šuns, kada jis loja, kad atkreiptų dėmesį iš nuobodulio ar sužadinimo, jūs ją pažeidėte.


Jūs pavargote nuo nepageidaujamo lojimo? Jūs norite kuo greičiau pabaigti savo šunį mokyti muzikinių pratimų? Puiku!

Taigi, pasiimkime antkaklį iš dėžutės ir… pаdеdame jį į šoną!


Pirma, ką reikia padaryti.


Išimame iš dėžutės instrukciją ir atidžiai ją perskaitome (prieš tai, kol pradėsite skaityti instrukciją, perskaitykite šį straipsnį). Prietaisų gamintojų lojimo ribojimui, yra labai daug įvairių tipų prietaisų, ir kartais, ypač pigių kinietiškų variantų atvejais, kai labai sunku suprasti prietaiso instrukcijas. Apskritai, instrukciją reikia atidžiai perskaityti prieš naudojant prietaisą, o ne po jo naudojimo.


Atkrеipkite dėmesį!

Šis straipsnis parašytas naudojant kaip pavyzdį antkaklį nuo lojimo D-mute čekų gamintojo Dogtrace. Daugelį metų dirbdami su įvairiais prietaisais mes (e-dog) laikome juos geriausiais visais atžvilgiais. Tačiau išdėstyti principai taikomi visiems antkakliams lojimo kontrolei.


Pirma diеna.

Uždedame antkaklį šuniui, bе bаterijos!

Šuo turi priprasti prie naujo papuošalo ant savo gerklės. Antkaklis turi tam tikrą svorį ir apimtį, ir skiriasi nuo tų antkaklių, ką šuo nešiojo anksčiau. Dar kartą pabrėžiame, kol šuo pripranta prie antkaklio, jis neturėtų įsijungti, jei šuo sulos.


N.B.

,,Dėžutė su elektrodais" turėtų būti dedama ant šuns gerklės, griežtai po apatiniu žandikauliu. Būtent ten yra šunų balso stygos, į kurių vibraciją ir suveiks antkaklis. Elektrodai turi turėti aiškų sąlytį su gyvūno oda, tačiau tuo pačiu neturi jo spausti.


Antra diеna.

Įjungiame garsinį perspėjimą.

Bet koks geras antkaklis nuo lojimo turi režimą, kuriuo į šuns lojimą, jis išduoda tik garsą (perspėjantį) signalą.

D-mute antkakliams tai yra pirmasis lygis, ir naujas antkaklis iš karto, įdėjus baterijas, įsijungia šituo lygiu.

Antrą dieną šuo nešioja antkaklį, kuris į jo lojimą išduoda tik garsinį signalą. Šuo amsi – antkaklis cypia, amsi - cypia ir taip vieną dieną.

Šuo turi suprasti ryšį tarp jo lojimo ir tam tikro įvykio, kurį sukelia šis lojimas. Ir dar šiame etape, be visokių nemalonių sau pojūčių, išskyrus garso signalą.


Svаrbi pastaba!

Iš kаrto įjungti kоrеguojantį impulsą nеgalima! Viską reikia daryti nuosekliai. Šuo turi suprasti, kas po to seka, ir pasekmė, kas po to įvyksta.


Jei jūs nedelsdami įjungsite, antkaklyje bus koreguojantis impulsas, tada ir gausite tai.

Šuo sulos, ir antkaklis į tai sureaguos elektros impulsu ir garsiniu signalu. Šuo iš netikėtumo išsigąs ir amtelės dar kartą, tai visiškai normalu. Į antrą ,,au" bus naujas impulsas, į trečią sekantis...

D-mute antkakliuose yra įrengtas apsaugos blokas, kuris ir neišleis impulsų, kol baterija bus visiškai iškrauta. ,,Iššaudęs" impulsų seriją, antkaklis pereis į laukimo režimą iki tada, kol šuo nenusiramins*.

Tačiau iki to laiko, kai antkaklis atsijungs, šunelis bus šiek tiek lengvos panikos būklės, na ir šeimininkas, greičiausiai, taip pat. Todėl viską darome palaipsniui.

* Praėjus maždaug 5 tylos minutėms, antkaklis vėl pasileis ir bus pasiruošęs dirbti.

Kad suprasti, ar yra toks apsaugos režimas kitų gamintojų antkakliuose nuo lojimo, perskaitykite jūsų prietaiso instrukciją.


Trеčia diena.

Įjungiame antrą lygį – garsinį signalą ir silpną elektros impulsą.

Antrame lygyje antkaklis nuo lojimo garso signalą papildo silpnu elektros impulsu.

Šuo loja ir patiria nemalonų dilgčiojimą gerklėje, kuris atitraukia nuo lojimo, bet loti nekliudo. Dabar lojimas - nemalonus dirgiklis ne tik kaimynams, bet ir pačiam šuniui.


Kеtvirta diena.

Įjungiame trečią lygį – garsinį signalą ir vidutinį elektros impulsą.

Trečiajame lygmenyje antkaklis nuo lojimo prie garso (garsinis signalas yra visada) prideda vidutinį elektros impulsą.

Šuo loja ir patiria aštrų ir nemalonių raumenų susitraukimą ant gerklės, kuris jau ne taip atitraukia nuo lojimo, kiek trukdo loti.

Jei, pagal ketvirtosios dienos rezultatus, jūs matote, kad šuo bando eilinį kartą amsėti, tada pasilikite šiame žingsnyje keletą dienų. Kai efektas nuo prietaiso naudojimo bus stabilus, t. y. šuo tyli tose situacijose, kada jis anksčiau lodavo, pradėkite mažinti iškrovimo jėgą.

Perjunkite į silpną iškrovimą, paskui įjunkite tik garsą, o tada... Ką daryti tada, skaitykite šiek tiek žemiau.

Jei vidutinio iškrovimo yra mažai, pereikite į kitą treniruočių dieną


Pеnkta diena.

Įjungiame ketvirtą lygį – garsinį signalą ir stiprų elektros impulsą.

Ketvirtajame lygyje šuns laukia garsinis signalas ir stiprus elektros impulsas.

Šuo loja ir patiria ryškų ir stiprų raumenų susitraukimą ant gerklės, lojimo malonumas visiškai išnyksta.

Per kelias dienas šuo išmoks kontroliuoti savo lojimą. Kai efektas nuo prietaiso naudojimo bus stabilus, t. y. šuo tyli tose situacijose, kai jis anksčiau lodavo, pradėkite judėti priešinga kryptimi.


Pаstaba.

Silpnas – vidutinis - stiprus elektros impulsas, visa tai yra gana sąlyginiai apibrėžimai, ir jų nereikia bijoti.

Dogtrace atsakingas šunų elektroninės amunicijos kūrėjas ir gamintojas. D-mute antkakliai nuo lojimo skiriasi ne tik pagal svorį ir dydį, bet ir elektros impulso stiprumu, kuris yra sukurtas įvairiais lygiais skirtinguose modeliuose. Nuo ,,stipraus" iškrovimo D-Mute Small Light antkaklio, skirto mažiems ir jautriems šuniukams, o didelis šuo netgi nepasikasys.


Atminkite, kad antkaklį šuniui nuo lojimo reikia pasirinkti atsižvelgiant į veislės temperamentą ir savybes.


Gavę reikiamą rezultatą, neskubėkite iš karto nuimti antilay nuo savo šuns. Po kelių dienų sumažinkite iškrovimo jėgą, kol pateksite į pirmąjį lygį.

Esant garso signalui, naudokite antkaklį kelias dienas, o tada visiškai išjunkite antkaklį.

Jei šuo nepradėjo loti, galite nuimti antkaklį.

Tik nepadėkite jo kur nors toli, juk loti šunims natūralu, ypač jei yra ilgalaikis įprotis loti, reaguojant į kokį nors dirgiklį. Laikui bėgant, antkaklį reikės vėl uždėti, kad šuo prisimintų, kad loti negerai. Garsinio signalo, o kartais ir paprastai pakanka prietaiso ant kaklo, kad tai jam priminti.

Jei jūs naudosite antkaklį pagal siūlomą schemą, tai jūs gana greitai atpratinsite šunį nuo nereikalingo lojimo. Ir atpratinsite nenervindami eilinį kartą nei savęs, nei savo šuns.


Beje.

D-mute antkakliuose nuo lojimo yra dar ir penktas lygis – didėjantis impulsas.

Penktajame darbo režime antkaklis iš pradžių skleidžia garsinį signalą, po to silpną impulsą, o tada vidutinį ir tada stiprų.

Šis režimas gali būti naudojamas, kai jūs norite palikti šuniui kelis kontrolinius

,,avau”.

Pavyzdžiui, šuo turėtų saugoti namus ir turėtų turėti galimybę ,,įspėti svečius" apie savo buvimą.

Tačiau būkite atsargūs, naudodami šio veikimo režimą gudriems, amsintiems šunims. Gudrus šuniukas supras, kad galima porą kartų suloti, tada patylėti, tada dar porą kartų amtelėti ir to režimo metu amsėti, kol jam neatsibos.


Pаbaigoje norisi pakartoti.

Šuo visada bus šuo, ir dauguma šunų los, inkš ir kauks - tai yra natūralu, ypač, jei jie ilgisi savo mylimo šeimininko


Copyright © e-dog.lt

Komentarai

Įrašų nėra

Nauja žinutė